Szabadság
Angela Merkel
Várható megjelenés
2024. 11. 26.
Dimenzió
0 mm x 0 mm x 0 mm
Ez a termék az árkötöttségi törvény (1997. évi CXL.törvény, VIII/A) hatálya alá tartozik, ami azt jelenti, hogy a megjelenéstől számított 1 éven belül 10 %-nál nagyobb kedvezményt a fogyasztói árból nem kaphat rá a vásárló (beleértve az ingyenes szállítási díjat és a tündérpontot is). A kedvezmények együttesen nem haladhatják meg a fogyasztói ár 10 %-át.
Szabadság
Ősszel kerül a polcokra Angela Merkel politikai memoárja
SZABADSÁG – Visszaemlékezések 1954–2021 címmel jelenik meg a korábbi német kancellár, Angela Merkel könyve. A régóta várt emlékiratokat világszerte több mint 30 országban adják ki november 26-án. Magyarországon a Central Könyvek gondozásában jelenik meg Németország első női kormányfőjének memoárja.
„Szeretném érthetővé tenni, hogyan működik a politika, milyen elvek, milyen mechanizmusok működnek benne, és hogy mi vezérelt engem” – írja Angela Merkel, aki tizenhat éven keresztül a világpolitika egyik meghatározó alakja volt. Politikai tanácsadójával, Beate Baumann-nal közösen megírt emlékirataiban a korábbi kancellár életének fontos pillanatait eleveníti fel. A közel hetven évet felölelő időszak felét a korábbi NDK-ban, második részét az újraegyesített Németországban töltötte Merkel. Eddig soha nem tapasztalt őszinteséggel beszél gyermekkoráról, ifjúságáról és az NDK-ban folytatott tanulmányairól, valamint a drámai 1989-es évről, amikor leomlott a berlini fal, és megkezdődött politikai karrierje.
Merkel, aki hazájának első női kormányfője volt, feleleveníti a világ legbefolyásosabb embereivel folytatott beszélgetéseit, és olyan jelentős európai és nemzetközi eseményekre világít rá, ahol a napjainkat is alakító döntések születtek. Merkel könyve egyedülálló betekintést nyújt a hatalom belső működésébe, és határozottan kiáll a szabadság mellett.
„Mit jelent számomra a szabadság? – teszi fel a kérdést Angela Merkel. – Ez a kérdés egész életemben foglalkoztatott. Természetesen politikusként is, hiszen a szabadságnak demokratikus feltételei vannak, demokrácia nélkül nincs szabadság, nincs jogállam, és nem érvényesülnek az emberi jogok. A kérdést azonban egy másik síkon is izgalmasnak találom. Szabadság – számomra azt jelenti: megismerni, hol húzódnak a saját határaim, és elmenni azokig. A szabadság számomra az, hogy sohasem hagyok fel a tanulással, sosem kell megállnom, hanem továbbléphetek azután is, hogy a politikából már kiszálltam.”