A rövidítés tudománya - Hatékony gondolkodás a matematikában és a mindennapi életünkben
Marcus Du Sautoy
Várható megjelenés
2025. 06. 02.
Kiadó
Park Könyvkiadó Kft.
Dimenzió
140 mm x 210 mm x 0 mm
Ez a termék az árkötöttségi törvény (1997. évi CXL.törvény, VIII/A) hatálya alá tartozik, ami azt jelenti, hogy a megjelenéstől számított 1 éven belül 10 %-nál nagyobb kedvezményt a fogyasztói árból nem kaphat rá a vásárló (beleértve az ingyenes szállítási díjat és a tündérpontot is). A kedvezmények együttesen nem haladhatják meg a fogyasztói ár 10 %-át.
A rövidítés tudománya - Hatékony gondolkodás a matematikában és a mindennapi életünkben
A prímszámok zenéje és A kreativitás kódja szerzőjétől
„A rövidre zárásnak nem az a lényege, hogy gyorsan befejezzük az utat, hanem hogy ugródeszkát kapjunk egy új út megkezdéséhez. Megtisztított ösvényről, kiásott alagútról, megépített hídról van szó, amelyen át mások gyorsan elérhetik a tudás határait – hogy aztán ők is bejárhassák a maguk útját a sötétségbe.”
Legendás rövidítések, amelyek elősegítették az emberi civilizáció kialakulását.
Praktikus rövidítések, amelyek megkönnyítik a mindennapi életünket.
Gyakran mondják, hogy a siker záloga a kemény munka. De a siker garanciája nem a kemény munka, hanem a rövidítés.?A rövidítés teszi lehetővé a gyors problémamegoldást annak érdekében, hogy maradjon energiánk a komolyabb kihívásokra, maradandó alkotására.
?Miért pazaroljuk az időt egy hegy megmászására, amikor meg is kerülhetnénk? Marcus du Sautoy értelmezésében a matematika a rövidítés tudománya. Megmutatja, hogyan forradalmasította a diagramkészítés a terápiát, miért a számtan a leginvenciózusabb rövidítés, miért hatékonyabbak a rövidítések a legfejlettebb mesterséges intelligenciával szemben is.
A rövidítés tudománya érdekes történetek, találós kérdések és rejtvények segítségével kínál stratégiát mindennapi problémáink megoldására. Így válik a rövidítés művészetének végső rövidítésévé.
Marcus du Sautoy (1965) az Oxfordi Egyetem matematikaprofesszora, 2008-tól a Közérthető Tudományért Simonyi-professzora. 2009-ben a Royal Society a tudomány kitűnő népszerűsítéséért odaítélhető Faraday-díjjal jutalmazta, majd 2016-ban a tagjai közé választotta. Londonban él.
A szerzőtől a Park Kiadónál megjelent:
A prímszámok zenéje, 2014
A kreativitás kódja, 2022