Csipke és kard - Medici Katalin kémnői mindenre elszántak, hogy megtalálják királyuk gyilkosát - Csábító intrikák
Muriel Romana
Dimenzió
128 mm x 198 mm x 26 mm
Ez a termék az árkötöttségi törvény (1997. évi CXL.törvény, VIII/A) hatálya alá tartozik, ami azt jelenti, hogy a megjelenéstől számított 1 éven belül 10 %-nál nagyobb kedvezményt a fogyasztói árból nem kaphat rá a vásárló (beleértve az ingyenes szállítási díjat és a tündérpontot is). A kedvezmények együttesen nem haladhatják meg a fogyasztói ár 10 %-át.
Csipke és kard - Medici Katalin kémnői mindenre elszántak, hogy megtalálják királyuk gyilkosát - Csábító intrikák
A báj a legerősebb fegyverük, a ravaszság a csalhatatlan szövetségesük.
Senki és semmi nem állíthatja meg Medici Katalin udvarhölgyeit.
Fényűzés és nyomor, katolikusok és hugenották, elegáns hölgyek és durva katonák kavargó egyvelege jellemzi a reneszánsz Párizst. Medici Katalin kénytelen a csodálatos Diane de Poitiers-vel osztozni a férjén, II. Henriken, dúl a Habsburgok ellen vívott itáliai háború, és egyre nő a reformáltak száma. Amikor Nostradamus kissé homályos jóslatával előrevetíti a király halálát, Medici Katalin az egyetlen, aki komolyan veszi. A tragédia bekövetkezte után a kétségbeesett királyné összegyűjti legravaszabb és legérzékibb udvarhölgyeit, hogy segítsék kézre keríteni férje gyilkosát.
Olyan nőket gyűjt egybe, akik nem félnek akár a testüket is bevetni a cél érdekében…
Muriel Romana nagy ívű történelmi tetralógiájának, A fűzők és páncélok sorozatnak első része, a Csipke és kard izgalmas és érzéki utazásra invitál bennünket a hatalmi játszmákkal és ármánykodással átszőtt 16. századi francia udvarba.
„– Hallgatom, gyermekem.
Louise összekulcsolta a kezét, és felnézett rá.
– A paráznaság bűnébe estem Montgomery gróffal, eminenciás uram.
– Élvezetét lelte benne, gyermekem?
A nő az alsó ajkába harapott, mint egy vétket elkövetett kislány.
– Nem, mert önre gondoltam közben, eminenciás uram.
– Rám?! – kérdezte csodálkozva a bíboros.
– Igen! – Louise könyörgő pillantással nézett fel rá. – Csak a szépsége járt a fejemben… a jósága, amelytől átszellemül az arca, eminenciás uram.
– Ez bizony bűnnek hangzik, gyermekem.
A nő megragadta a csuklóját, és lázasan megcsókolta a kezét.
– Megvallom, elkövettem ezt a bűnt, eminenciás uram, és egyetlen pillanatot sem tudnék már elviselni, ha nem kapok feloldozást öntől.
Louise nem értette, hogyan képes továbbra is mosolyogni annak ellenére, hogy az undortól hányinger kerülgette. A teste magától cselekedett, az elméje pedig távolról figyelte ezt.
– Könyörgök, eminenciás uram!
A bíboros csillogó szemmel megsimogatta a haját.
– Olyan feloldozást kap tőlem, amelyet nem egyhamar fog elfelejteni…”