Csehov - Irodalmi zseblexikon
Tompa Andrea
Várható megjelenés
2025. 05. 26.
Dimenzió
120 mm x 178 mm x 0 mm
Ez a termék az árkötöttségi törvény (1997. évi CXL.törvény, VIII/A) hatálya alá tartozik, ami azt jelenti, hogy a megjelenéstől számított 1 éven belül 10 %-nál nagyobb kedvezményt a fogyasztói árból nem kaphat rá a vásárló (beleértve az ingyenes szállítási díjat és a tündérpontot is). A kedvezmények együttesen nem haladhatják meg a fogyasztói ár 10 %-át.
Csehov - Irodalmi zseblexikon
A Scolar Kiadó irodalmi zseblexikon-sorozata szubjektív, szellemtörténeti szempontú válogatás, mely a világirodalom klasszikus szerzőit és műveit mutatja be. A zseblexikonok a hagyományos lexikális adatok, évszámok mellett rengeteg háttér-információt, érdekességet is tartalmaznak az egyes szerzők emblematikus műveiről, a korról amelyben íródtak és természetesen a szerzőkről. Az egyes kötetek írói a téma szakértői, olvasmányos, élvezetes stílusban, rendszerezve segítenek eligazodni az adott szerző életművében.
A Csehov világát és műveit bemutató zseblexikonból Tompa Andrea értő tolmácsolásában felsejlik a természetvédő, műfaji újító, a látható és érzékelhető világot kíméletlen pontossággal és empátiával lejegyző, meglepően modern író alakja. Bulgakov mellett a leghíresebb orosz orvos időtlen művei a színpadon és a könyvek lapjain is a mai napig tovább élnek.
A Scolar Kiadó irodalmi zseblexikon-sorozata szubjektív, szellemtörténeti szempontú válogatás, mely a világirodalom klasszikus szerzőit és műveit mutatja be. A zseblexikonok a hagyományos lexikális adatok, évszámok mellett rengeteg háttér-információt, érdekességet is tartalmaznak az egyes szerzők emblematikus műveiről, a korról, amelyben íródtak és természetesen a szerzőkről. Az egyes kötetek írói a téma szakértői, olvasmányos, élvezetes stílusban, rendszerezve segítenek eligazodni az adott szerző életművében.
„Nélküle nem volna modern dráma, de prózája is fordulatot hozott. Mindkét műfajban újító. Szemléletében, tárgyában és technikájában is.
Csehov az emberi szenvedés, magány, elvágyódás írója. Szemtanúként ír, aki nem ítélkezik és nem jövendöl. Prózájának központjában nem az absztrakt társadalom áll, hanem az ember, szokásaival, nyelvével, finoman letapogatott, érzékien és tömören megjelenített világával és főleg elbeszélhetetlen fájdalmával, magányával.
Hol témákról, hol technikákról, hol szemléletről, hol emberekről, hol a biográfiáról alkottam szócikket, de célom elsősorban a művekről való valamiféle szintetikus gondolkodás volt. Rengeteg mű kimaradt az említésekből. Ha az olvasónak hiányérzete lesz, helyes – azt jelenti, alámerült Csehov gazdag és gyönyörű világában.”