Ez a termék az árkötöttségi törvény (1997. évi CXL.törvény, VIII/A) hatálya alá tartozik, ami azt jelenti, hogy a megjelenéstől számított 1 éven belül 10 %-nál nagyobb kedvezményt a fogyasztói árból nem kaphat rá a vásárló (beleértve az ingyenes szállítási díjat és a tündérpontot is). A kedvezmények együttesen nem haladhatják meg a fogyasztói ár 10 %-át.
100 álomba ringató mese
Mindenki ismeri A kismalac és a farkasok meséjét, vagy Mátyás király közkedvelt történeteit. Ezek a mesék, amelyeket most a kezében tart az olvasó, nagyszerű írók keze nyomán születtek, és változtatás nélkül adjuk közre őket. Ráadásul nemcsak az ismert történetek feldolgozásait találhatjuk meg a könyvben, hanem e szerzők saját meséit, illetve gyerekverseit is.
Az Alexandra Kiadó 100 mese sorozatának új kötete klasszikus magyar írók műveiből válogat: Gárdonyi Géza, Mikszáth Kálmán, Móra Ferenc, Móricz Zsigmond és Szép Ernő mellett egy-egy munkával Benedek Elek és Krúdy Gyula is feltűnik a gyűjteményben. Emellett pedig olvashatunk néhány mesét A nagy Mikulásgyár című 2019-es Alexandra-kiadványból is.
Az álomba ringató mesék a családi mesélés, a közös meseolvasás-mesehallgatás élményét kínálják kicsiknek és nagyoknak.