A könyv a globalizációnak nevezett jelenséget új oldalról mint nemzetállamok demokratikus rendszerét leváltó globális uralmi rendet fogalmazza meg. Az uralmi dimenzió ugyanis rendszerint kimarad a globalizáció tárgyalásából, és így csak egy hatékonyabb és racionálisabb termelési- és piaci szerveződésként jelenik meg.
Az 1970-es évek közepétől lezajló gazdasági folyamat (a neoliberális monetáris kapitalizmus térhódítása a keynesi kapitalizmussal szemben) során az addig országhatárok közé szorított, demokratikus kormányzatok által ellenőrzött banktőkés csoportok kiszabadultak a jogi korlátok alól és kikényszerítették a pénztőke szabad mozgását.
A globális szinten összefonódott banktőkés csoportok közül a német és francia-belga csoportok háttérbe szorításával az amerikai-angol-holland banktőkések kerültek ki győztesen. Az utóbbi években ez a folyamat áttevődött a politika világába is: a szavazatszerzésért versengő pártok szerepét a banktőkések által közvetlenül működtetett alapítványi rendszer és ezek politikai agytrösztjei veszik át.
Az 1989-es rendszerváltás idejére ezek a folyamatok már lényegében lejátszódtak, és ehhez, az akkori elemzők által előre nem látott új globális uralmi rendhez csatlakoztunk mi, magyarok is.
Borító ár:
2 600 Ft
Korábbi ár:
2 600 Ft
Online ár:
1 950 Ft
- 25%
Jelenleg nem kapható!
3% TündérPont
A termék megvásárlása után +0 Tündérpont jár regisztrált felhasználóink számára.